Atınç Emnalar

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümünü kuran ve emekli olduğu 2005 ylına kadar bu bölümün başkanlığını da sürdüren Dr. Atınç Emnalar, “Türk Müziğinde Koro” ve “Türk Halk Müziği Nazariyatı” kitabı hâlen Türkiye ve dünyânın bazı ülkelerinde ders kitabı olarak okutuluyor.

1995 yılından itibaren Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Korosu ile “Atatürk“, “Osmanlı İmparatorluğunda Müzik”, “Zeki Müren” ve “Yıldırım Gürses” müzikalleri ile yüzün üzerinde konser vermiştir.

Konservatuvardan emekli olduktan sonra da “Dr. Atınç Emnalar Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi”ni açmış ve çalışmalarına devam etmiştir.

Konservatuara yıllarca hizmet etmiş Emekli Öğretim Elemanı Dr. Atınç Emnalar, 25 Nisan 2010 günü son yolculuğuna uğurlandı.

Yıllarca Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nda öğretim elemanı olarak görev yaptığı için, okul önünde bir tören düzenlendi.

Çalışma arkadaşları, eski öğrencileri ve Ege Üniversitesi’nin çeşitli Fakülte Yüksekokul ve Enstitülerinden öğretim üyelerinin katıldığı törende, konservatuar ve öğrencileri için yaptığı özverili çalışmalar anlatıldı. Törenin ardından cenazesi, Bornova Yeni Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Güzelbahçe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir yanıt yazın