Cansın Erol

Cansın Erol anlatıyor:

1943 yılında Sinop’ta dünyâya geldim. Öğretmen olan anne ve babamın öğretmenliği dolayısıyla, çocukluğum ve tahsil hayâtım Ankara’da geçti.

1962 yılında gümrük bakanlığı müfettişi Vural Erol’la evlenerek İstanbul’a geldik. Eşimi maalesef bir trafik kazasında, 1978 yılında kaybettim.

Canımdan çok sevdiğim üç evladım ve biricik torunum, hayât kaynağım. Erkek kardeşim ve eşi doktor. İki pırıl pırıl yeğenim var. Çoçukluk anılarımı süsleyen ve belki de bu günlere gelmemde bilmeden etkileri olan iki kişi var. Evimize sık, sık gelen rahmetli değerli şaiirimiz Orhan Veli ve Nihal Atsız.

Kırk senedir müzik ve sanatın içindeyim. Prof. Dr. Selahattin İçli tarafından 1980 senesinde bestelenen ilk şiirim, Güneşin Battığı Yerde adlı eserdir. Aile dostum, aziz bestekarımla ve sevgili eşiyle süren beste ve dostluk beraberliğimiz, onu kaybedene kadar sürdü.

Hüzün, Sonbahar vurgunu, Gece gözlüm, Ne zaman başlar bilinmez ve Cimri mi cimri müşterek eserlerimizden bir kaçı. 1983 yılında Heyecan isimli eserle Eurovision şarkı yarışmasında derecemiz var. Ayrıca çok kıymetli bir çok bestekarımız da, yüze yakın eserimi besteledi. Merhum sevgili Erdoğan Berker‘in bestelediği “Seneler Ne Olur Üstüme Gelmeyin” şiiri de, bunlardan bir tanesi.

Güneşin battığı yerde, Cansın Erol şiirleri, Hayal Pencerem ve Can sevmeyi sevdi adlı dört şiir kitabım var. Şiirin dışında hikayeler yazıyor ve resim yapıyorum. Müzik de tutkum. Yaşamım da iyi ki sanat var. Beni sizlere taşıyan, paylaştıran ve tanımakla mutluluk duyduğum bütün güzel insanların önünde sevgi ve saygıyla eğiliyorum bütün gönlümle. Saygılar. Cansın Erol

Bu yazıda bir yorum var

  1. Behçet Bük

    Cansın Erol değerli Şair Güfte Yazarı Üstadım Selam sevgilerimle bu güzel programınızı izledim ve şiirlerinizden feyz aldım selam sevgi ve hürmetlerimle efendim

Bir yanıt yazın