İlter Yeşilay

İlter Yeşilay anlatıyor: Uzun yıllardır içimde bir özlemim vardı. Beni ve şiirlerimi seven insanları gönül kapımdan geçirerek gizli şiir bahçemde gezdirecek bir kitabı onlara armağan edebilmek.

Nihayet bunu gerçekleştirdim. Bu kitapta ki şiirleri okurken dizelerde bazen ağlayacağız, bazen güleceğiz, bazen de düşüneceğiz ama, birçok duygu güzelliğini birlikte yaşayacağız.

Bir şair olarak bütün şairler gibi ben de yaşadığım duyguları, anıları, acıları, sevgileri, mutluluk ve mutsuzlukları dizelerime aktarırken, ben merkezci davranmamaya özen gösterdim. Çünkü bir şair sadece kendiyle ilgili olan şeyleri yazmaz.

Etrafında yaşanan hayâtın bir parçası olan şair; kimi zaman bir çocuğun gözyaşını, kimi zaman bir annenin fedakar yüreğini, kimi zaman terkedilmiş bir insanın acısını, kimi zaman bir dostunun anısını bazen toprağının kokusunu bir ekmeğin buğusunu, köylüsünü, kentlisini kısacası yaşanan ve yaşanılmış her şeyi, kendi süzgecinden geçirerek mısralarında anlatır.

Kimi zaman da hayallerinden yola çıkarak, gizli ve büyülü bir alemde yolculuk yaptırır insanlara. Sanatıyla insanların duygu dilini yansıtan şair onların yüreğinin kalemidir. Benim eserlerimi okurken bütün bunları hissedeceğinizi umut ederek, hepinizin şiir ve sevgiyle dolu bir dünyâda yaşamanızı diliyorum. İlter Yeşilay

İlter Yeşilay" ŞAİRİN OĞLU "şiiri

Bir yanıt yazın