Metin Balarısı

Metin Balarısı anlatıyor

Ankara Devlet Konservatuvarı sonrasında, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda ve Türkiye’nin farklı yerlerinde pek çok sahnede, yıllarca müzikal komedilerinde ikili olarak sahne aldım.

Film, televizyon ve radyo çalışmaları yaptım yıllarca. Her gece sahneye çıkardık, sonrasında da ekstra olarak nitelendirilen gecelerde program yapardık

İzmir Fuarı’nın en şaşaalı yıllarını yaşadım. 1960 – 1980 yılları arasında Maksim’de sahne aldım. Finali de orada yaptım. O zaman sanatçı olmak müthiş bir şeydi. İnsanlar size saygı duyar, gösterilerinizde, konserlerinizde boş yer bulunmazdı.

Şimdi biraz daha yüzeysel galiba. Sanatçı olabilmek kolay değil, dönem dönem iyi sanatçılar çıkıyor. Ben çok şakacıyımdır yapı itibariyle.

Rahmetli olmuş bir arkadaşımın limona alerjisi vardı ve trompet çalardı. Ben sahneye çıkmadan evvel, gizlice trompetin ağzına limon sürerdim. Sahneye çıktığımızda tam program başlayacakken ağzına gelen limondan dolayı trompeti atardı. Gülerdik tabii. Çok çektik bu limon yüzünden. Kaynak: degisimmedya.com.tr/postabursa.com

Bir yanıt yazın