Sevim Sürer

Sevim Sürer

3 kardeşin en küçüğü olan şair ve yazar Sevim Sürer (Sumru Doğru) girdiği ruhsal bunalım sonucu, 3 Ocak 2015 günü evinin balkonundan atlayıp intihar girişiminde bulunmuştur. Ailesi evde iken yaptığı bu intihar girişimi sonucu, hemen Devlet hastanesine kaldırılmışsa da, yapılan tüm müdahalelere rağmen sabaha karşı hayâtını kaybetmiştir.

Hayâtının en önemli dönüm noktası, babası Abdurrahman Sürer tarafından Makine Kimya Endüstrisi’nde işe sokulduğu yıllarda başlamış, eski kocası Tamer Doğru ile tanışması ise, hayâtının önemli ikinci döneminin başlangıcı olmuştur.

Sevim Sürer bu dönüm noktasında, şu anda Gazi Üniversitesinde Profesör olan büyük oğlu Ogün Doğru’yu ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olan oğlu Sertaç Serkan Doğru’yu zorluklar içinde büyütmüş, iki torun sahibi olarak hayâta gözlerini yummuştur.

Sevim Sürer kimdir

Herkes gibi inişli çıkışlı bir hayâtı olan Sürer, eski kocası Tamer Doğru’nun ölümünden sonra bunalıma girmiş, yılbaşından önce ablasını yanına çağırmış ve hasta olduğunu söylemiş. Yılbaşından sonra 3 Ocak 2016 tarihinde de, ablasının gözleri önünde intihar etmiştir.

Oğlu Yard. Doç. Sertaç Serkan Doğru, Facebook sayfasından annesinin ölümünü şöyle duyurmuştur: “Canım annem Sevim Sürer, bizleri terk ederek ahirete intikal etti. Bunları yazmak bir evlat için çok acı ama, son görevimiz yarın (05.01.2016) öğlen namazından sonra Çanakkale Necip Paşa camii’nde yerine getireceğiz.”
Kaynak: bagimsizozgurmedya.com

Bir yanıt yazın