Alp Arslan

Türk sanat müziği ses sanatçısı Alp Arslan, 1974 yılında Bolu – Mengen’de dünyâya gelmiş ve küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı büyük bir ilgi duymuştur.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimi boyunca, yıl sonlarında yapılan etkinliklerde sahneye çıkmaya başlamıştır.

Bu ilgisi üzerine, ailesinin ve öğretmenlerinin teşvikiyle, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda Türk müziği eğitimine başlamıştır.

Konservatuar eğitimi boyunca; Bekir Sıdkı Sezgin, Alâeddin Yavaşca, Tülun Korman, Selahattin İçli ve Naime Batanay gibi değerli hocalardan feyz almıştır.

1997 yılında ses eğitimi bölümünü birincilikle tamamlamış, 1992 yılında T.R.T.’nin açmış olduğu amatör ses yarışmasında İstanbul bölge birincisi olmuş ve konservatuar eğitimi devam ederken, 1993 yılında akitli ses sanatçısı sınavını kazanmıştır.

Çalışmaya başladığı İstanbul radyosundaki görevine, 2002 yılından itibaren de kadrolu ses sanatçısı olarak devam etmekte olan sanatçımız; Altın Şarkılar, Pırlanta Şarkılar, Atatürk‘ün Sevdiği Şarkılar, Sevilen Şarkılar gibi bir çok Türk müziği albümünde yer almıştır.

Türk Müziğini özellikle genç nesle sevdirmeye çalışan Alp Arslan, birçok TV programı ve konserlerde başarılı çalışmalar sergilemektedir.

Bir yanıt yazın