Ayça Yeşim

Merhum Dr. İrfan Doğrusöz‘ün Amerika’da çalıştırdığı koronun solist ve koristlerinden olan Ayça Yeşim Hanımı, Kadir Has Üniversitesi’nde 2002 yılında gerçekleştirdikleri bir konserde tanıdım. Daha sonraları; müziğe, şiire ve sanata olan büyük sevgisi, ve öğrenme konusundaki azmi sebebiyle birlikte çalışmalara başladık ve yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda konser gerçekleştirdik.

Yurtdışında yaşayıp da kültürümüzü asla unutmayan, tam tersine yaşadığı yabancı ülkede bile onu sonsuz bir gayretle tanıtmaya çalışan nadir insanlardan biri olan Ayça Yeşim, “Ankara Rüzgârı” isimli ilk albümünde icrâ ve üslûbu ile, hayli beğeni kazananmış idi. Canlar Dayanmaz” isimli bu albümüne ismini veren şarkısı ile, şairliğinin ve solistliğinin yanı sıra, müzik dünyâmıza bestekârlığını da müjdelemiş oldu.

Elinizdeki albümün eserlerinin seçimi de tamamen kendisine âit olan Ayça Yeşim’i, bu kıymetli çalışmasından dolayı tebrik ediyor ve hocası olarak başarılarının devamını yürekten diliyorum. Osman Nûri Özpekel
Kaynak: aycayesim.com

Bir yanıt yazın