Ayşe Taş

Ayşe Taş

Türk sanat müziği ses sanatcısı Ayşe Taş, 1955 yılında Ordu’nun Ünye İlçesi’nde dünyâya gelmiş, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. İstanbul Devlet Konservatuarı’na gitmeye hak kazanmış, fakat maddî yetersizlikler nedeniyle gidememiştir.

Ayşe Taş kimdir

Musikî çalışmalarında en büyük desteği, eniştesi Ayhan Kocagöz olmuş ve müzik hocası olan, Ali Nihat Karamemişoğlu’dan dersler almaya başlamıştır. Daha sonra Ankara’ya yerleşerek, kendi imkânlarıyla çalışmış ve müziğe başladığından bu yana yaptığı sahne çalışmalarında, birçok ünlü sanatçı ile sahne paylaşmıştır.

Ayşe Taş şarkıları

T.R.T.’de yaptığı programlar içinde en etkilendiği çalışmalar ise; Müzeyyen Senar, Safiye Ayla, Perihan Altındağ Sözeri, Sevim Tanürek ve Bülent Ersoy’la yaptığı TV programları olmuştur.

Ayşe Taş, Ankara’ya yerleştikten sonra; Ziya Taşkent, Selahattin Altınbaş ve Saim Konakçı ile tanışmıştır. Önce Ankara Radyosu’nun ön dinleme sınavları’nı, sonra da 1987 yılında Yetişmiş Sanatçı Sınavları’nı kazanarak, T.R.T. ses sanatçısı ünvanıyla T.R.T. kadrosuna girmiştir.

Yorumunuz