Deniz Övünç

Deniz Övünç, Bursa Anadolu Lisesi mezuniyetinin ardından, öğrenim gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden de 1998 yılında mezun oldu. Üniversitede dört yıl boyunca English For Law dersleri aldı.

1996 yılında American Pace Üniversitesi’nce Viyana’da düzenlenen Willem C. Vis Arbitration Moot Court’ta yer almasıyla mesleki İngilizce alanına adım attı.

İzmir Goethe Institute’te Almanca dersleri aldı. Avukatlık stajını İzmir’de tamamlayarak meslek yaşamına 1999 yılıbda İzmir Barosu nezdinde başladı.

2001 yılında Bursa Barosu’na kaydoldu. Yoğunlukla otomotiv, makine, inşaat, mimarlık, tekstil, birinci lig spor kulübü, gıda, limancılık & depolama, lojistik & taşımacılık ve yenilenebilir enerji sektörlerinde, yerli ve yabancı kurumsal müvekkiller ile aile hukuku, miras, gayrimenkul hukuku ve genel kapsamda medeni hukuk alanlarında bireysel müvekkillere avukatlık hizmeti sunan Av. Deniz Övünç, uzunca bir süre yönetici avukatlık ve hukuk danışmanlığı yaparak yürüttüğü profesyonel kariyerine halen bağımsız olarak Bursa’da devam etmektedir.

Tam profesyonel yetkinlikte Hukuk İngilizcesi bilmektedir. Türavak İleri Eğitim programını tamamlamış olup Enerji Hukuku Sertifikası sahibidir. Profesyonel uğraşlarının yanı sıra geleneksel müzik ile ilgilenmektedir. Mesam üyesidir. Kaynak: denizovunc.com

Bir yanıt yazın