Dilek Şimşek

1982 yılında İstanbul’da dünyâya gelen Türk halk müziği ses sanatçısı Dilek Şimşek, aslen Erzurumlu olup, müzisyen bir ailenin en küçük kızıdır.

Özel müzik eğitimi almış ve müzikal anlamda bir çok faaliyetlerde bulunmuştur. Öğrencilik yıllarında il ve ilçelerde; Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve folklor dallarında ödüller almıştır.

Ağabeyinin dersanesinde de, bağlama ve ritim (asma Davul) eğitimi alarak, kendisini bu alanda daha da geliştirmiştir.

2 yıl amatör ve 11 yıl profesyönel sahne almış, bir çok TV proğramlarına katılmış, ilk albümü “İhtiyacim var” daki “Atamam satamam” adlı türküsüne ilk klipi çekmiş ve ikinci olarak da “İhtiyacım var” adlı eserine klip çekmiştir.

Bu Albümde; müzik yönetmenliğini Kenan İlgen ve sanat Yönetmenliğini de en büyük destekçisi olan ağabeyi Murat Şimşek yapmıştır.

Duygusal bir kimliğe sahip olan, yiğit ve mert duruşuyla da dikkatleri üzerine toplayan Dilek Şimşek, bu duruşunun çocukluğundan geldiğini ve Türk halk müziği ile birleşerek oluştuğunu düşünmektedir.

13 yıllık sahne hayâtında, bir çok TV programlarında yer almıştır. Her sahneye çıktığında yaşadığı heyecanı, yanında olan ailesinden aldığı destekle gidermekte ve aile değerlerinin çok önemli olduğunu düşünmektedir.

İzleyicilerine olan büyük saygısı nedeniyle kostüm seçimine de özen gösteren Dilek Şimşek, kostüm konusunda ablası Muazzez’in büyük emeğinin olduğunu söylemektedir. Kaynak: dilek-simsek.com

Bir yanıt yazın