Abdurrahman Tarikci

Bas gitar ve ses sanatçısı Dr. Abdurrahman Tarikci, 1977 yılında Yozgat’da dünyâya gelmiş, 1998 yılında O.D.T.Ü. Fizik Öğretmenliğini bitirmiştir.

2002 yılında yine O.D.T.Ü. Fizik’te master programını tamamlayarak, 2010 yılında O.D.T.Ü. Fizik’te doktor ünvanını almıştır.

1996 yılında “O.D.T.Ü. Caz Günleri”nde, 1997 – 1998 yıllarında “Akbank Caz Festivali”nde, yine 1998 yılında “Ankara Müzik Festivali” gibi çeşitli sahne performanslarının yanı sıra, T.R.T.’de yayınlanan “Türkü Türkü Türkiyem”, “Bir Nefes Anadolu”, “Üçü Bir Yerde”, “Bergüzar”, “Dembudem”, “Tatlı Dile Güler Yüze”, “Balkan Havası” gibi birçok televizyon programında bas gitar ve bas bağlama icracısı olarak yer almıştır.

Yine T.R.T.’de “Düet Gecesi”, “Yılbaşı Gecesi”, “Bir Hilal Uğruna Ya Rab” gibi progamlarda şeflik ve müzik yönetmenliği yapmış, birçok grup ve müzisyene eşlik edip, Türkiye’de ve dünyânın birçok yerinde konserler vermiş, tiyatro, dizi ve reklam müzikleri yapmıştır.

Abdurrahman Tarikci kimdir

Sayısız albümde bas gitar ve bağlama çalmış olan Abdurrahman Tarikci, 2003 yılından beri sahibi olduğu “Stüdyo Tını”da tonmaisterlik ve aranjörlük yapmaktadır.

Akademik çalışmalarını ise, Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojisi Bölümü’nde Yard. Doçent olarak devam ettirmektedir.

Bir yanıt yazın