Filiz Yıldızbaşoğlu

Türk sanat müziği ses sanatçısı Filiz Yıldızbaşoğlu, 1977 yılında İstanbul’da dünyâya gelmiş, 1994 yılında Çetin Körükçü yönetimindeki “İleri Türk Muziği Konservatuarı Derneği” korosuna katılmış ve Derneğin pek çok konserinde korist ve solist olarak görev almıştır.

2005 yılında İ.T.Ü. Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun olan Filiz Yıldızbaşoğlu, buradaki eğitiminde; Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca, Prof. Dr. Selâhattin İçli, Çetin Körükçü, Tülun Korman, Abdi Coşkun, Rahmi Sönmezocak ve diğer değerli hocaların öğrencisi olmuştur.

2004 ve 2005 yıllarında İstanbul Galata Rotary Kulübü’nün düzenlediği “Türk Sanat Musıkisi Ustalara Saygı” konserlerine solist olarak katılmış ve 2005 ve 2006 yıllarında, Nevzat Sümer yönetimindeki “İstanbul Klasik Türk Müziği Orkestrası”nda solist olarak görev almıştır.

Çeşitli belediyelerin ve musiki topluluklarının konserlerinde, hem solist hem de korist olarak görev almış ve 2007 yılında, Avaze Türk Müziği Kadınlar Topluluğu’na katılmıştır.

Bir yanıt yazın