Hüner Coşkuner

Ses sanatçısı Hüner Coşkuner, altı çoçuklu bir aileni en küçüğü olarak 01 Nisan 1963 tarihinde İstanbul’da dünyâya gelmiş, lise yıllarında Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne gitmekle çok önemli bir birikime sahip olmuştur.

Çok küçük yaşta sanat hayâtına atılmış, sahne repertuarını daha da geliştirmek amacıyla; Melâhat Pars, Kâmuran Yarkın ve Feriha Tunceli gibi gibi çok değerli hocalardan feyz almıştır.

İlk albümünü 1982 yılında Şahinler firmasına yapan Hüner Coşkuner, 1989 yılında Burhan Çaçan’ın firması olan Çaçan Müzik’ten çıkardığı “Olamaz” adlı albümü, o yıllarda çok ses getirmiş, daha sonra Elenor firmasayla uzun süre çalışmıştır.

16 albümü bulunan Coşkuner, en son Elenor Müzik’ten “Güle güle git” adlı albümünü çıkarmıştır. Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Hüner Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfi başta olmak üzere, Bedensel Engelliler ve Dünyâ Şizofrenililer Derneğinde de gönüllü olarak çalışmış, albüm ve şiir kitabı gelirlerinin bir kısmını da bu vakıflara ve derneklere bağışlamıştır.

Bir yanıt yazın