Mine Geçili

Ses sanatçısı Mine Geçili, 1980 yılında Amasya’da dünyâya gelmiş, ilk orta ve lise eğitimini Samsunda, yüksek öğrenimini ise İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünde tamamlayarak, 2003 yılında mezun olmuştur.

İlkokulla birlikte, Samsun Belediye Konservatuarı ve Samsun Musiki Cemiyetlerinde, lise öğrenimi bitene kadar keman ve ses eğitimi almış, birçok konser ve televizyon programlarında keman ve ses sanatçısı olarak görev almıştır.

Mine Geçili, 1 Aralık 2003 tarihinde Türk Eğitim Vakfının düzenlediği ses yarışmasında Türkiye üçüncüsü, 2004 yılının Mart ayında Bursa Belediye Konservatuarı ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu Zeki Müren Ses Yarışmasında da birinci olmuştur.

Bireysel çalışmalarının yanında, Ayışığı Grubunun vokalisti olarak da müzik hayâtın devam eden Mine Geçili, Ayışığı Grubu ile birlikte dünyânın birçok ülkesinde ülkemizi temsilen sayısız başarılı konserlere imza atmış ve 2010 Kasım ayında çıkardığı ilk solo albümü olan, “Gece Kirpikli Kadın” ile en çok satanlar arasında yerini almıştır.

Bir yanıt yazın