Sefer Karabük

Ses sanatçısı Sefer Karabük, 1983 yılında Ankara’da dünyâya gelmiş, 1995 yılında, Hasan Eylen yönetimindeki “Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu”nda eğitim almaya başlamış, 2 yıl sonra yine aynı kurumun “Gençlik Korosu”na geçiş yapmıştır.

2000 yılında, “Kültür ve Turizm Bakanlığı”nın açmış olduğu “Ankara Devlet KlâsikTürk Müziği Gençlik Korosu” sınavında başarılı olarak; Şentürk Deveci, Dr. Cumhur Koca, Ertuğrul Sevindik ve Nebahat Konu gibi değerli hocalarla çalışma fırsatı bulmuştur.

Sefer Karabük, 2001 yılında “T.R.T. Türkiye Amatör Ses Yarışması”na katılmış, Ankara bölge finalinde dereceye girerek, “T.R.T. Ankara Radyosu Türk sanat müziği Gençlik Korosu”na girme hakkı kazanmıştır.

Bu sayede, Özgen Gürbüz, Vedat Kaptan Yurdakul, Feruzan Esmergül ve Cemile Uncu Karabulut gibi değerli hocalarla çalışma imkânı bulmuş, T.R.T. tarafından 2003 yılında açılan sınavda başarılı bulunarak “İstasnâ Akitli Ses Sanatçısı” olma hakkı kazanmıştır.

T.R.T. Ankara Radyosunda yapılan bant kayıtlarında, canlı yayınlarda ve T.R.T.’nin hazırladığı çeşitli TV programlarında görev almıştır. 2004 yılında, T.R.T. Ankara Radyosu Müdürlüğünce kurulan “Otomasyon Sistemi”nde görev alarak, Radyo – 4 Türk sanat müziği yayınlarını yürütmeye, 2008 yılında Radyo – 4 ve Radyo – 1 yayınlarının yanı sıra, T.R.T. Nağme yayınlarını hazırlamaya başlamıştır.
Kaynak: seferkarabuk.com

Bir yanıt yazın