Sûzan Kardeş

Ses sanatçısı ve makyöz (makyaj uzmanı) Sûzan Kardeş, 1960 yılında Kosova’da dünyâya gelmiştir.

İş hayâtına Hürriyet Gazetesi’nde başlayan Sûzan Kardeş, burada çekilen fotoromanlarda rol alan oyunculara makyaj yaparak mesleğinde gelişmiştir.

Şan Tiyatrosu’nda saç ve makyaj yapımıyla çalışmayı sürdüren Sûzan Kardeş, birçok tiyatro topluluğu ve film ekibinde makyaj uzmanı ve kuaför olarak yer almış, 1995 yılından başlayarak Beşiktaş Kültür Merkezi’nin saç ve makyaj çalışmaları görevini yapmaya başlamıştır.

İş Bankası reklamlarında oyuncu Haluk Bilginer’e yaptığı Atatürk makyajı ile ses getirmiş, 1985 yılından itibaren Sezen Aksu‘nun tüm sahne ve çekim makyajlarını yapmıştır.

Goran Bregoviç’ten Türkan Şoray’a kadar birçok ünlünün sahne makyajını gerçekleştirmiş, 1992 yılında “Bekriya” adında bir meyhane açarak, 12 yıl boyunca işletmiştir.

Meyhanede söylediği mikrofonsuz, akustik Rumeli türküleriyle, eski dönem Bosna sevdâ şarkılarından yola çıkarak, Sezen Aksu’nun desteğiyle “Bekriya” adlı bir sanat müziği albümü çıkarmıştır.

Bir filmde oyunculuk yapmış, “Bir demet tiyatro” dizisinde “pencereden bakan kadın” olarak yer almış ve 2009 yılında Kuruçeşme Arena’da sanatçı Sezen Aksu ile albüm tanıtımı için, birçok sanatçı ile düet de bulunmuştur. Kaynak: tr.wikipedia.org

Suzan Kardeş | Apartman Sohbetleri - Bölüm 15

Bir yanıt yazın

  • Post author:
  • Son değiştirilen gönderi:16 Mayıs 2024