Emre Demir

Yalova Belediyesi Hizmet A.Ş. Genel Müdürü Necmettin Demir’in oğlu olan ud sanatçısı Emre Demir, 1980 yılında Yalova’da dünyâya gelmiştir. İlk, orta ve lise tahsilini Yalova’da tamamlamış, küçük yaşlarda Yalova Musiki sevenler derneği’nde ud dersleri almış ve koro çalışmalarına, konserlere katılmıştır.

Türk Müziği bilgisini küçük yaşlarda geliştirmiş, lise Eğitimin tamamladıktan sonra, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Türk müziği eğitimi almış, ayrıca; Melahat Pars, Sâdun Aksüt ve Işıl Ay’dan da faydalanmıştır.

İ.T.Ü. Türk müziği devlet konservatuarı – Kompozisyon (Bestecilik) bölümünü kazanmış, burada Prof. Dr. Selahattin İçli, Erol Sayan ve Mutlu Torun gibi ünlü hocalardan dersler almıştır.

Ud sanatçılığını ise; Osman Nûri Özpekel ve Mehmet Emin Bitmez’den aldığı derslerle geliştirmiş, İstanbul’da birçok koronun konserlerine katılmıştır. (Beşiktaş Beltaş Vakfı korosu, Zeynep Kamil Hastahanesi Türk müziği korosu, Aşiyan Musiki Derneği korosu)

Uzun bir süre perküsyon ustası Burhan Öçal ile çalışmış; A.B.D., Brezilya, İspanya, İsviçre, Almanya, Fransa, Korsika, İtalya, Hırvatistan, Sırbistan ve Tunus’ta konserler vermiştir.

Turay Dinleyen ve Emre Demir:

Emre Demir‘den Görmedim ömrümün asude geçen bir demini:

Bir yanıt yazın