Dilek Şafak

Türk sanat müziği ses sanatçısı Dilek Şafak, 1968 yılında Aydın’da dünyâya gelmiş, ilk, orta ve lise tahsilini Aydın’da tamamladıktan sonra 1987 yılında, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümünü kazanmıştır.

1989 yılında T.R.T.’nin açmış olduğu amatör ses yarışmasında İzmir bölge birincisi olmuş, üniversiteyi, 1992 yılında ikincilikle tamamlamıştır.

Aynı yıl Ege Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimine başlamış ve yüksek lisans öğrenimini yine başarıyla tamamlamıştır.

1993 yılından itibaren konservatuvarın ses eğitimi ve temel bilimler bölümlerinde Türk sanat müziği repertuar dersi vermiş, yurt içi ve yurt dışında Kültür Bakanlığı ve Dış işleri Bakanlığı’nca birçok kez solist sanatçı olarak görevlendirilmiştir.

1989 yılında T.R.T.’nin açmış olduğu amatör ses yarışmasında İzmir bölge birincisi olduktan sonra, 15 yıl boyunca T.R.T.’nin radyo ve televizyon programlarında solist ve korist sanatçı olarak sıklıkla görevlendirilmiştir.

Ayrıca, birçok kez konservatuvar etkinlikleri kapsamında solo konserler vermiştir. Kaynak: kocaeliefeler.com

Bir yanıt yazın