Funda Arar

Ses sanatçısı Funda Arar, 1975 yılında Ankara’da dünyâya gelmiş, ilk öğrenimini Ankara’da, orta ve lise öğrenimini babasının görevi nedeniyle Muğla ve Adapazarı’nda tamamlamıştır.

Müziğe olan ilgisi ve yeteneği küçük yaşlarda fark edilmiş ve ilkokul 3. sınıftan itibaren mandolin ve solfej dersleri almaya başlamıştır.

1992 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını, ilk 5’in içine girerek kazanmış, okulu bitirdikten sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yapmıştır.

Yaklâşık bir buçuk yıl albüm çalışmalarını sürdüren sanatçı, titiz bir repertuar seçiminden sonra stüdyoya girerek “Sevgilerde” adını verdiği albümünü 2000 yılı Mart ayında tamamlamıştır.

Funda Arar’ı müzikseverler, Necip Fazıl Kısakürek’in şiiri “Kaldırımlar”la tanımış, albümde Kaldırımlar’ın yanı sıra, Behçet Necâtigil’in “Sevgilerde”, Gülsüm Cengiz’in “Yağmur”, Şeyda Kılınç’ın “Ay Doğmadan Gel” şiirleri de yer almıştır.

2001 yılının Şubat ayında ise, Kıraç ile birlikte yaptığı düet albüm ile müzikseverlerin karşısına çıkmıştır. İlk klibi çekilen şarkı “Sevgiliye” oldu bu albümde. “Sevgiliye” albümünün bir başka özelliği ise, Funda Arar’ın bestecilik yönünü ortaya koyan ilk çalışma olması olmuştur.

Sözleri ve Müziği Funda Arar’a ait “Seni Düşünürüm”ün klibinin yayına girmesiyle birlikte, çok daha geniş kitleler kendisini tanımıştır. Mart Ayının ilk yarısında hazırlıkları 1.5 yıldır devam eden ikinci solo albümü “Alagül”ü müzikseverlerin beğenisine sunmuştur. Kaynak: tr-tr.facebook.com

Bir yanıt yazın