Sedâ Gökkadar

Ses sanatçısı Sedâ Gökkadar, 1977 Yılında İstanbul’da dünyâya gelmiş, ilkokul, ortaokul ve lise Eğitimini Tuzla’da tamamlamıştır.

1995 yılında girdiği İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden 2000 yılında mezun olmuş, öğrenimi sırasında; Alaeddin Yavaşca, Tülun Korman, Selahattin İçli ve Ferşan Başaka gibi değerli hocalardan ders almıştır.

T.R.T. İstanbul radyosunun açtığı yetişmiş ses sanatçısı sınavını kazanarak, T.R.T. İstanbul Radyosu’na akitli ses sanatçısı olarak girme hakkı kazanmış, T.R.T. kurumunun bir çok konser, müzik eğlence ve bant kayıtlarında çalışmıştır.

2004 yılında yine T.R.T.’nin düzenlediği “Alaturka Beste Yarışması”nda, derece alan ve finale kalan eserleri seslendirmiş, T.R.T.’de yayınlanan “Alaturka Solist” yarışmasında, yarışmacıların eğitmenliğini yapmıştır.

Sedâ Gökkadar, kültür amaçlı bir çok albüm ve konserde görev almış ve uzun yıllar Timur Selçuk ile konserler vermiştir.

Sedâ Gökkadar şarkıları

2006 yılında, Mehmet Emin Bitmez’in kurmuş olduğu, “Sazkar topluluğu”na solist sanatçı olarak katılmış, bir dönem Pendik Lisesinde ve Tuzla Behiye – Dr. Nevhiz Işıl anadolu lisesi müzik öğretmenliği yapmıştır.

Albümleri:

Her Şarkı Bir Ateş

Babamın Şarkıları 1 ve 2

Rebab

İsmail Birateş Şarkıları

Gül Şarkıları

Bir yanıt yazın