Ümit Coşkun

Uzun yıllar T.R.T. ses sanatçılığı görevlerini üstlenen Ümit Coşkun’un 500’e yakın şarkı, çocuk şarkısı, tango, saz eseri ve ilâhi türlerinde bestesi bulunmaktadır.

Kendi eserlerinden oluşan ilk tasavvuf albümü 2013 yılında, ikinci albümü “Hayât Arkadaşım” 2017 yılında müzikseverlerle buluşmuştur.

Çeşitli karma albümlerde ses sanatçılığı yapan Ümit Coşkun, 1991 yılında T.R.T.’nin düzenlediği ses yarışmasında, Marmara Bölgesi ikincisi olmuş, T.R.T.’de görev aldığı yıllarda çeşitli dernek ve kurumlar tarafından birçok ödüle layık görülmüştür.

Sanatçı, 1997-2004 yılları arasında A.B.D., İtalya, Almanya, Kuzey Kıbrıs’ta konserler vermiştir. “Dede efendi, Kırmızı Işık” adlı TV dizilerinde oyuncu olarak rol alan Coşkun, aynı zamanda yağlı boya resim çalışmaları da yapmaktadır.

Sanatçının resimlerinden oluşan tabloları, Silivri Oğuz Aral Sergi Salonunda 2022 yılında sanatseverlerle buluşmuştur.

Çocuklarıyla geçirdiği zamanları çok iyi gözlemleyen sanatçının, 2015 yılında “Bebek ve Çocuk Bakımının Erkekçesi”, 2017 yılında “Kuzuların Ergenliği”, “Üç Kafadar Mırnık Kedi”, 2022 yılında da “Prenses ve Ateşböcekleri”, “Baba ve Baba Adaylarına Yemek Tarifleri” kitapları yayımlanmıştır Kaynak: Ümit Coşkun

Bir yanıt yazın