Ayşe Tunalı

Türk sanat müziği ses sanatçısı Ayşe Tunalı, şu anda ikamet ettiği İstanbul Beykoz’da dünyâya gelmiş, ilkokul 1, 2 ve 3. sınıfı, Fatin Hoca İlkokulun’da, 4. ve 5. sınıfları da, Adapazarı Geyve ilçesinde okumuştur.

Daha sonra İstanbul Çamlıca Kız Lisesi’nde yatılı olarak okumuş ve İstanbul Belediye Konservatuarı’nda 4 yıl eğitim görmüş, bu arada bestekar İrfan Özbakır‘dan ud dersleri almıştır.

Daha sonra; Yıldırım Gürses, Saadet İkesüs, Radife Erten, Metin Everes, Muzaffer Birtan, Erdem Siyavuşgil ve Baki Duyarlar‘dan dersler almıştır.

1980 yılında profesyonel sanat yaşamına başlamış, yurt içi ve yurt dışında defalarca konserler vermiş, Türkiye’yi temsil etmiştir.

1997 yılında, Prof. Dr. Sabri Narman ile evlendikten bir yıl sonra, oğlu Aydın’ı dünyâya getirmiş ve ilkokula başlayana kadar oğlunu kendisi büyütmüştür.

Evlendikten sonra sahne çalışmalarına ara veren Ayşe Tunalı, 2006 yılında Acarkentliler Musiki Derneği’ni kurarak musikiye devam etmiş, yorucu olsa da Türk Musikisi adına kurduğu Acarkentliler Musiki Derneği’nden gurur duymaktadır. Kaynak: facebook.com

Bir yanıt yazın