Nusret Yılmaz

Ses sanatçısı Nusret Yılmaz, 28 Ağustos 1977 tarihinde Samsun’da dünyâya gelmiş, ilk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamlamiştır.

Lise öğrenimi ile birlikte, 1989 yılında Samsun Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümüne yarı zamanlı olarak girmiş, Muhterem Sezgin’den nazariyat, üslup ve repertuar, Erdal Şahin’den ise ud dersleri almıştır.

1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümüne girmiş, buradaki eğitimi süresince birçok önemli isimden istifade etmiş, Tülun Korman‘dan ve Alâeddin Yavaşca‘dan üslup ve repertuar, Selahattin İçli‘den ses sağlığı dersleri almıştır.

Nusret Yılmaz, daha ikinci sınıftayken 1997 yılında T.R.T. İstanbul Radyosu’nun açmış olduğu sınavı kazanarak, T.R.T. İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı ünvanıyla göreve başlamıştır. Sayısız radyo – televizyon programları, canlı yayınlar ve yurt içinde ve yurt dışında sanatsal görevlerde bulunmuş, Cinuçen Tanrıkorur, Recep Birgit ve Kani Karaca ile çalışmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli topluluklarda (Kutsi Erguner, Golden Horn Ensamble, Marmara Türk Müziği Topluluğu, Ali Taygun Lirik Tarih, Sezen Aksu Türkiye Şarkıları, Timur Selçuk, Otantik Türk Müziği Topluluğu, İstanbul 12 orkestrası vb.) solist olarak görev almıştır.

Halen T.R.T. İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı olarak görevini sürdüren Nusret Yılmaz, aynı zamanda T.R.T. 1’de yayınlanan “Akşam Sefası” programının solistlerindendir. Kaynak: nusretyilmaz.com.tr

Bir yanıt yazın