Soner Olgun

Ses ve saz sanatçısı Soner Olgun, Fethiye’de dünyâya gelmiş, Bornova Anadolu Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk albümü “Letafet”i, 1992 yılında çıkarmış ve sahne çalışmalarına başlamıştır.

1994 yılında “Her şey değişmeli”, 1999 yılında “İyi bayramlar”, 2004 yılında da “İyi bayramlar Türkiye” albümlerini çıkarmıştır.

Bu arada “Letafet” isimli oyunu yazmış ve müziklerini yapmıştır. Türkiye’nin her yerinde konserler veren Soner Olgun, aralıksız 15 yıl boyunca da Ortaköy – Patika’da sahne çalışmalarını sürdürmüştür.

Sanatçı, 8 yıl aradan sonra, şimdi de, “Sevdâ diye bir kuş” adlı albümünü müzikseverlerin beğenisine sunmuştur. 2014 yılından itibaren, Türkiye’nin farklı şehirlerinde konser çalışmalarını devam ettirmekte olan Soner Olgun, Kuzey Kıbrıs’da da bir rekora imza atarak , 2 yıldır aralıksız her hafta Merit Park Hotel’de izleyicisi ile buluşarak, en fazla sahne alan sanatçı ünvanına sahip olmuştur.

2015 yılında ilk maxi single çalışması olan, “Yakarım yağmurları” albümünü seyircisi ile buluşturmuştur. Canlı performansı ve sahne hakimiyeti ile Türkiye’nin en başarılı sanatçılarından biri olarak anılan Soner Olgun’un; bugüne kadar yayınlanmış, sözü veya müziği kendisine ait 35 adet eseri mevcuttur. Kaynak: sonerolgun.com

Bir yanıt yazın