Özlem Karaağaç

Özlem Karaağaç

Türk sanat müziği ses sanatçısı Özlem Karaağaç, 1990 – 1995 yılları arasında İzmir Ege Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde tahsilini tamamlamıştır.

1996 – 1998 yılları arasında, Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak görev almış, 1998 – 1999 yılları arasında, Muğla’da, Bodrum Özel Gürsoylar Evrensel Koleji’nde Branş (Müzik) öğretmenliği yapmıştır.

2004 – 2013 yılları arasında, Etimesgut Belediye Konservatuvarında Eğitmenlik görevini üstlenmiş, konservatuvar bünyesinde Türk sanat müziği nazariyat ve repertuvar dersleri eğitmeni olarak görev yapmıştır. 2004 yılından bu yana Keçiören Belediyesi Türk sanat müziği korosu şefi olarak görev yapan Özlem Karaağaç, nazariyat ve repertuvar eğitimi de vermektedir.

Bu çalışmaların yanı sıra koro şefliğini yaptığı korolar:

  • Ankara Noterler Odası Türk Sanat Müziği Korosu,
  • Etimesgut Belediyesi Kent Konsey Kadın Meclisi Korosu,
  • İller Bankası Türk Sanat Müziği Korosu
  • Gelir Vergisi Dairesi Başkanlığı Türk Sanat Müziği Korosu,
  • Hava-İş Sendikası Türk Sanat Musiki Korosu ve
  • Yurt – Kur Genel Müdürlüğü Türk Sanat Musikisi Korosu

1995 – 2013 yılları arasında T.R.T. Ankara Radyosunda görev almış, Ege Üniversitesinden mezun olduktan sonra, T.R.T.’nin açmış olduğu “Yetişmiş Ses Sanatçısı” sınavını kazandıktan sonra, T.R.T. kurumundaki çalışmalarına başlamıştır.

1993 – 1995 yılları arasında İzmir Radyosunda koro ve solo bantlar yapmış, 1995 yılından 2013 yılına dek T.R.T.’deki görevine Ankara Radyosunda devam etmiştir. Bu zaman içerisinde Ankara Radyosu ve Ankara Televizyonu tarafından hazırlanan canlı yayın ve paket programlar içerisinde görev almıştır. Ankara Radyosu (Radyo 4) canlı yayın kuşağında “İstekleriniz – Seçtikleriniz” ve ’’Şarkılarla Buluşalım’’ adı altında canlı yayın programlarını hazırlamış ve sunmuştur.

T.R.T. TV de yayınlanan “Klasik Türk Müziği” adlı müzik programının sanat danışmanı olarak görev almıştır. Ayrıca T.R.T. dışında düzenlenen Türk sanat müziği konser etkinlikleri ve çalışmalarına “konuk ses sanatçısı” olarak katılmaktadır.

Özlem Karaağaç, 6 Ocak 2014 tarihinde kuruculuğunu üstlendiği, Dil-Gûşa musiki derneği’nin başkanı ve Türk sanat müziği koro şefidir. Aynı zamanda nota, solfej ve nazariyat dersleri de vermektedir. Özlem Karaağaç, Pedagoji eğitimi sertifikası ve öğretmenlik sertifikalarına sahiptir. Kaynak: ankarasoyler.com

DİL GÜŞA MUSİKİ DERNEĞİ BAŞKAN'INDAN MÜZİK ZİYAFETİ

4 Yorum

  1. Kenan Tavukcu

  2. Özlem karaağaç