Özlem Karaağaç

Türk sanat müziği ses sanatçısı Özlem Karaağaç, 1990 – 1995 yılları arasında İzmir Ege Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde tahsilini tamamlamıştır.

1993 – 1995 yılları arasında İzmir Radyosunda koro ve solo bantlar yapmış, 1995 yılından 2013 yılına dek T.R.T.’deki görevine Ankara Radyosunda devam etmiştir.

1996 – 1998 yılları arasında, Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak görev almış, 1998 – 1999 yılları arasında, Muğla’da, Bodrum Özel Gürsoylar Evrensel Koleji’nde Branş (Müzik) öğretmenliği yapmıştır.

Bu zaman içerisinde Ankara Radyosu ve Ankara Televizyonu tarafından hazırlanan canlı yayın ve paket programlar içerisinde görev almıştır.

1995 – 2013 yılları arasında T.R.T. Ankara Radyosunda görev almış, Ege Üniversitesinden mezun olduktan sonra, T.R.T.’nin açmış olduğu “Yetişmiş Ses Sanatçısı” sınavını kazandıktan sonra, T.R.T. kurumundaki çalışmalarına başlamıştır.

Ankara Radyosu (Radyo 4) canlı yayın kuşağında “İstekleriniz – Seçtikleriniz” ve ’’Şarkılarla Buluşalım’’ adı altında canlı yayın programlarını hazırlamış ve sunmuştur.

2004 – 2013 yılları arasında, Etimesgut Belediye Konservatuvarında eğitmenlik görevini üstlenmiş, konservatuvar bünyesinde Türk sanat müziği nazariyat ve repertuvar dersleri vermiştir.

2004 yılından bu yana Keçiören Belediyesi Türk sanat müziği korosu şefi olarak görev yapan Özlem Karaağaç, nazariyat ve repertuvar eğitimi de vermektedir.

Bu çalışmaların yanı sıra, koro şefliğini yaptığı korolar:

 • Ankara Noterler Odası Türk Sanat Müziği Korosu,
 • Etimesgut Belediyesi Kent Konsey Kadın Meclisi Korosu,
 • İller Bankası Türk Sanat Müziği Korosu
 • Gelir Vergisi Dairesi Başkanlığı Türk Sanat Müziği Korosu,
 • Hava-İş Sendikası Türk Sanat Musiki Korosu ve
 • Yurt – Kur Genel Müdürlüğü Türk Sanat Musikisi Korosu

T.R.T. TV de yayınlanan “Klasik Türk Müziği” adlı müzik programının sanat danışmanı olarak görev almıştır. Ayrıca T.R.T. dışında düzenlenen Türk sanat müziği konser etkinlikleri ve çalışmalarına “konuk ses sanatçısı” olarak katılmaktadır.

Özlem Karaağaç, 6 Ocak 2014 tarihinde kuruculuğunu üstlendiği, Dil-Gûşa musiki derneği’nin başkanı ve Türk sanat müziği koro şefidir. Aynı zamanda nota, solfej ve nazariyat dersleri de vermektedir. Özlem Karaağaç, Pedagoji eğitimi sertifikası ve öğretmenlik sertifikalarına sahiptir. Kaynak: ankarasoyler.com

Özlem Karaağaç, 21 Haziran 2023 tarihinde vefat etmiştir.

DİL GÜŞA MUSİKİ DERNEĞİ BAŞKAN'INDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Bu Yazıda 5 Yorum Var

 1. Özlem karaağaç

  Böyle güzel bir sitede yer almak benim için bir onurdur, çok tesekkür ederim, sevgi ve saygılarımla..

  1. Sâlih Bora

   Rica ederim Özlem hanım. Değerli sanatçılarımıza karşı olan borcumuzu, imkânlarım dâhilinde ve elimden geldiğince ödemeye çalışıyorum sâdece.
   Saygı ve sevgilerimle.

 2. Kenan Tavukcu

  Salih Bora bey, sayfanızı yeni farkettim. Çok güzel bir derleme yapmışsınız, gönlünüze sağlık. Teşekkür ederim.

  1. Sâlih Bora

   Rica ederim. Bu arada yaptığım çalışmayı “derleme” olarak nitelendirmeniz hoşuma gitti. Çünkü bence de yapmaya çalıştığım şeyin tam karşılığı bu.
   Saygılarımla.

 3. Berrin Savaş

  Ahh canım hocam özlediğim sesini zevkle dinleyeyim derken bu sayfada buldum kendimi.
  Adı gibi özlem ve onca güzel anı bıraktı bize.
  Keçiören bld konservatuarı ilk öğrencilerinden biriyim; onu tanımış, ondan ders almış olmak benim için onur.
  Işıklar içinde uyusun

Bir yanıt yazın